آیا با افزایش تعداد باتری یو پی اس می شود زمان برق دهی را یا پشتیبانی را در زمان قطع برق بالا برد؟

چهارشنبه 6 شهریور 1398 03:03 ب.ظ   نویسنده : محمد ب      


آیا با افزایش تعداد باتری یو پی اس می شود زمان برق دهی را یا پشتیبانی را در زمان قطع برق بالا برد؟

افزایش تعداد باتری یو پی اس در زمان برق دهی تاثیر دارد؟

افزایش تعداد باتری یو پی اس : قبل از همه ی پاسخ هایی که برای این سوال مطرح می شود این را باید گفت که باید توان مصرفی هر یو پی اس را با تعداد باتری و آمپر ساعت نسبت به دستگاه هایی که یو پی اس در زمان قطع برق باید پشتیبانی کند را بسنجید.

وقتی می خواهیم یو پی اس بخریم به ما می گویند این دستگاه یو پی اس دارای ۵ باتری داخلی ۹ آمپر ساعت است که میتوان این را به تعداد ۱۵ عدد باتری یو پی اس افزایش داد و به عنوان مثال تا ۱ ساعت از برق می توانید در صورت قطعی استفاده کنید. این جملات را معمولا کارشناسان فروش یو پی اس در حین خرید می گویند.

 

آیا می توان با افزایش تعداد باتری زمان برق دهی را افزایش داد؟ باید گفت بله.

 

افزایش تعداد باتری یو پی اس چگونه انجام می شود؟

می توان با فازایش تعداد باتری یو پی اس و وصل کردن آن ها به صورت موازی زمان برق دهی را افزایش داد ولی این کار در مورد وصل کردن باتری ها به صورت سری امکانپذیر نیست.

اگر باتری ها به صورت موازی به یکدیگر متصل شوند ولتاژ آنها ثابت می ماند و آمپرشان با هم جمع می شود وای این در صورت نصب سری برعکس است و آمپر آنها ثابت مانده و ولتاژشان با هم جمع می شود.

 

 

ولتاژ اینورتر دستگاه یو پی اس در افزایش باتری چگونه عمل می کند؟

اینورتر هر دستگاه یو پی اس برای یک ولتاژ dc تنظیم شده است. برای افزایش میزان برق دهی با افزایش تعداد باتری نمی توانیم هر چقدر که بخواهیم باتری به صورت سری وصل کنیم.

طبق قانون که در بالا اشاره شد در این صورت ولتاژ ها با هم جمع شده و به اینورتر آسیب جدی میزند. بهتر است برای جلوگیری و افزایش تایم پشتیبانی باتری ها را به صورت موازی به متصل کنیم.


برچسب ها: باتری یو پی اس ،
آخرین ویرایش: چهارشنبه 6 شهریور 1398 03:05 ب.ظ
دیدگاه ها ()

درباره وبلاگ


  • یو پی اس

نویسندگان

  • محمد ب(7)

ابر برچسب ها

باتری یو پی اس

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات